‘Beni kimse dolandıramaz’ dedi, 27 bin lira dolandırıldı


‘Beni kimse dolandıramaz’ dedi, 27 bin lira dolandırıldı

Yalova’da ‘Beni kimse kandıramaz’ diyen öğretmen Gülay Korkusuz, arkadaşının çalınan toplumsal medya hesabından paylaşılan yatırım tavsiyesi için verilen numarayı arayınca 27 bin lira dolandırıldı.

Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde vazife icra eden 29 senelik meslek öğretmeni Gülay Korkusuz, bir arkadaşının Instagram hesabında ‘3 bin TL’ye 72 bin TL kazandım. Siz de müracaat yapmış olup, kazanabilirsiniz’ yazılı bir paylaşım görmüş oldu.

Paylaşımdaki numarayla iletişime geçen Korkusuz, belirtilen hesaplara değişik zamanlarda 3 bin, 13 bin ve 11 bin TL gönderdi.

Fotoğraf: DHA

Şikayetçi oldu

Bir müddet sonra toplumsal medyadaki öneri veren arkadaşının hesabının çalındığını ve paylaşımı onun yapmadığını anlayan Korkusuz, verdiği kişiden parasını geri istedi sadece iade edilmedi.

Dolandırıldığını anlayan Korkusuz, adliyeye giderek, ihbarında bulunup, kendisini dolandıranlarla icra ettiği mesajlaşmaları da savcılığa delil olarak sundu.

Fotoğraf: DHA

“Kendime fazlaca güveniyordum, beni kimse kandıramaz diyordum”

Dolandırıcıların ikna yönteminden bahseden Korkusuz, şöyleki konuştu:

“Son olarak arayan fert yeminler ediyor. 2 adet çocuğum var hocam diyor. Çocuklarımın ölüsünü öpeyim diyor. Ramazan ayı oruçluyum diyor. Kuran’a yemin ediyor. Son olarak fert baya yeminler etti. ‘Ben sizin mağdur olmanızı istemiyorum, siz iyi bir insana benziyorsunuz siz benim ablamsınız, ben sizin kardeşinizim, ben sizinle sonradan da irtibat kuracağım, hep size destek olacağım, siz hemen sonra da fazlaca paralar kazanacaksınız’ benzer biçimde cümleler kuruyor. WhatsApp’tan görüşmelerinde hep bu şekilde bu biçimde ikna etti beni. Benim de kafam fazlaca karışıktı. Ben dedim en azından o paraları bana iade etsinler. Hani ben artık para kazanmayı bıraktım da gönderdiklerimi kazanmak için, geri almak için kendi paralarımı geri iade etsinler diye uğraştım. Son olarak gönderdiğim 11 bin lirayı o amaçla yolladım. Para kazanmak için değil, derdim başkaydı fakat onu bile yapmadılar. Utanmadan bir de bana dedi ki, ‘son olarak 15 bin TL daha gönderirseniz kazanacaksınız ve paranızı alacaksınız’. Benim param yok veremem dedim. ‘10 dakika içerisinde 5 bin gönderirseniz bütün paralar hesabınıza gelecek’ diyor. 15 binden 5 bine düştü. Orada kandırıldığımı anladım. Şikayetçi olacağımı söyleyince beni engellediler. Ben kendime fazlaca güveniyordum, diyordum ki ‘beni kimse kandıramaz’ diye düşünüyordum. Benim başıma geldi, kimselerin başına gelmesin, hepimiz fazlaca dikkat etsin bu şekilde bir şeye inanmasınlar.”

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın