Bursa’da tahsil uçağının düşmesiyle alakalı 3 ferdin ifadesi alındı


Bursa’da tahsil uçağının düşmesiyle alakalı 3 ferdin ifadesi alındı

Bursa’da, Yunuseli Havaalanı yakınında tek motorlu tahsil uçağının düşmesi kararı 2 pilotun hayatını yitirmesiyle alakalı sivil havacılık şirketi sahibinin de aralarında olduğu 3 ferdin ifadelerine başvuruldu.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca başlatılan tahkikat kapsamında, düşen uçağın ilişkin olduğu sivil havacılık firmasının sahibi Yenal Ahmet T, tayyare teknisyeni Mustafa K. ve başka bir sivil havacılık firmasının sahibi Fevzi A’nın şüpheli sıfatıyla ifadelerinin alınmasına karar verildi.

Bu kişilerin, Bursa Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek ifadelerine başvurulduğu öğrenildi.

Tayyare kazasında iki fert ölmüştü

Yenişehir Havaalanı’ndan kalkışından kısa bir müddet sonra bağlantı sağlanamayan tek motorlu tahsil uçağı, Osmangazi ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Sarıgül Sokak’ta iki kattan oluşan bir binaya çarptıktan sonrasında evlerin arasına düşmüştü.

Sokakta parçalanarak alev alan uçağın bulunmuş olduğu bölgeye oldukca sayıda polis, itfaiye, AFAD ve sıhhat kadrosu sevk edilmişti.

Kazada tahsil pilotu Furkan Otkum (29) ve talebe pilot Murat Avşar (32) yaşamını yitirmiş, yangın ise itfaiye ekiplerince söndürülmüştü.

Vakada ek olarak iki enstruman yanmış, iki evde hasar meydana gelmişti.

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın