Bursa’da tayyare evlerin arasına düştü


Bursa’da tayyare evlerin arasına düştü
ABONE OL

Bursa’da Yunuseli Havalimanı civarlarında tek motorlu bir tayyare düşerek yanmaya başladı. Uçakta bulunan pilot ve talebe pilot yaşamını yitirdi.

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde evlerin arasına tek motorlu öğrenim uçağı düştü, uçağın düşmesiyle yangın çıktı.

Haber verilmesi üstüne bölgeye fazlaca sayıda polis, itfaiye, AFAD ve sıhhat kadrosu sevk edildi.

Yangını denetim dibine alan takımlar, soğutma çalışmasına başladı.

 

”Pilot ve talebe pilot yaşamını yitirdi”

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Yunuseli Havaalanı’ndan öğrenim amaçlı kalkan öğrenim uçağının muhtemelen teknik bir sebeple düştüğünü söylemiş oldu.

Canbolat, “Park halindeki araçların üzerine düşüyor. Düşmeyle beraber yangın başlıyor. Öğrenim uçağının düşmesi kararı pilot ve talebe pilot yaşamını yitirdi. İlk tespitlere bakılırsa yaralı yok” dedi. 

 

Canbolat, üzücü bir vaka yaşandığını dile getirerek, “Muhtemelen teknik sebeplerle eve çarparak aşağı indi. Burada iki ev ve iki çalgı ziyan oldu. Mevzu, Başsavcılığımızca her yönüyle araştırılacak” diye konuştu.

 

”Her tarafı dumanlar sardı”

Bölgede evi bulunan Mustafa Star ise alt katta ikamet ettiğini, patlama sesi duyar duymaz balkona çıktığını söylemiş oldu.

Ilkin bir aracın direğe çarptığını düşündüğünü belirten Star, şunları söylemiş oldu:

“Alev alev yanıyordu. Komşuya sormuş oldum, uçağın düştüğünü söylemiş oldu. Oradaki bir evin çatısına düşüp alev aldıktan sonrasında sokaktaki araçların üstüne inmiş. Park halindeki bir servis aracı vardı, yanıyordu. İnsanlar koşuşturmaya başladı. Her tarafı dumanlar sardı. Canlı var ise kurtarırız bir ihtimal diye baktılar fakat patlamalar peş peşe ulaşınca korkup geri çekildiler.”

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın