Çocuk Sanat Festivali’ne yoğun alaka


Çocuk Sanat Festivali’ne yoğun alaka

23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Çocuk Sanat Festivali” sonlandı. Festivali, bir haftada ortalama 100 bin fert ziyaret etti.

Her gün birbirinden keyifli tiyatro oyunları ve müzikal gösterileri izleyen çocuklar ek olarak sanat atölyelerinde resimden müziğe, baleden seramiğe, tişört boyamadan boncuk yapımına muhtelif sanat dallarıyla yakından ilgilenme fırsatı buldu.

Yeşilçam Sineması’nda sunulan keyifli filmleri izleyen çocuklar, ek olarak festivalin aleni alanlarında sevilen çizgi film kahramanlarının maskotlarıyla buluştu, boyama evinin duvarlarını boyadı, dev piyanoda dans ederek, müzik yapma olanağı buldu.

Çocuk Sanat Festivali'ne yoğun ilgi

İnteraktif akvaryumda çizdikleri balıkları denizde yüzdüren katılımcılar, Renklerle Dans Kısmı’nde ise birbirinden keyifli müziklerle 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Çocuk Sanat Festivali'ne yoğun ilgi

İstanbul Devlet Opera Balesi Müdürlüğünün Türkiye genelindeki ufaklıklara meydana getirdiği çağrıyla meydana gelen, 9. Milli Fotoğraf Yarışması’na katılan resimlerin yer almış olduğu sergi de evlatların ilgisini çekti.

Resim eğitimi alacak olan evlatların AKM’nin değişik bölümlerinde çekmiş olduğu fotoğraflar, “Evlatların Bakış açısından AKM” sergisi başlığıyla festival boyunca resim sevenlerle buluştu.

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın