Çocuklar Hürkuş ve Gökbey’le buluştu


Çocuklar Hürkuş ve Gökbey’le buluştu

Türk Havacılık ve Feza Sanayii, 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında evlatları, temel öğrenim uçağı Hürkuş ve genel maksat helikopteri Gökbey ile buluşturdu.

Türkiye turnesinin ilk etabını tamamlayan Hürkuş ve Gökbey Müzikali’nin 23 Nisan hususi vizyonu, 4-8 yaştaki evlatların katılımıyla ATO Congresium’da gerçekleştirildi.

Müzikalde Hürkuş ve Gökbey ile tanışan çocuklar, onların ufak arkadaşlarıyla yaşadıkları maceraları merak ve heyecanla izledi. Çocuklar Hürkuş ve Gökbey’in söyledikleri şarkılara birlikte rol aldı. Ufaklıklara müzikalde elektronik eşyaları kurcalamaları, kitap okumaları, tasavvur yapmaları benzer biçimde tavsiyelerde bulunulmuş oldu.

Çocuklar Hürkuş ve Gökbey'le buluştu

Müzikal esnasında ufaklıklara Hürkuş ve Gökbey’in özellikleri, hangi görevleri yapabildikleri benzer biçimde bilgiler de verildi.

Çocuklar, müzikalin peşinden düzenlenen konserde de eğlenceli zaman geçirdi. Etkinliğe çocuklar ve aileleriyle ortalama 2 bin 500 birey katıldı.

Hürkuş ve Gökbey Müzikali, havacılık, feza ve mühendisliği eğlendirerek sevdirmek amacıyla uzman pedagog ve akademisyen mühendisler tarafınca hazırlandı.

TUSAŞ, müzikalde yer verilen emsalsiz hava araçları ve gelecekte mühendis olmak isteyen çocuk kişiliklerle, mühendislik mesleğini bulgu, merak, eğlence ve oyunlarla anlatıp Türkiye’nin havacılık ve feza geleceğini inşa edecek ufaklıklara hemen hemen ilkokuldayken ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın