Drift yapmış olup toplumsal medyada paylaşan sürücülere 44 bin 870 lira ceza


Drift yapmış olup toplumsal medyada paylaşan sürücülere 44 bin 870 lira ceza

İstanbul’da drift meydana getiren ve toplumsal medyada paylaşan 4 sürücüye 44 bin 870 TL para cezası kesildi. Ek olarak 3 sürücünün de şoför belgelerine 60 gün süreyle el konuldu.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipleri toplumsal medya paylaşımları üstünden kontrol gerçekleştirmiş oldu.

Meydana getirilen denetimlerde Başakşehir’de Mustafa Kemal Atatürk Olimpiyat Parkı civarında 2 aracın drift ve makas attığı görüntülerinin paylaşılmış olduğu tespit edildi.

Ek olarak Ümraniye’de Deve Geçidi Tüneli içinde bir aracın drift yaparak kalkış icra ettiği görüntülerinin paylaşılmış olduğu, Kadıköy’de Bağdat Caddesi üstünde aracın drift yaparak seyrettiği görüntülerin paylaşılması üstüne, takımlar harekete geçti.

Fotoğraf: DHA

Çalışmalarda tespit edilen Harun K. adlı sürücüye, drift suçundan 9 bin 125 TL, teknik değişim suçundan 196 TL, şoför belgesi sürekli olarak iptal olması durumunda enstruman kullanmak suçundan da 3 bin 674 TL para cezası kesildi. Fırat N. adlı sürücüye ise, drift suçundan 9 bin 125 TL, makas suçundan 1 bin 823 TL, şoför belgesini yanında bulundurmamak suçundan 427 TL, abart egzoz suçundan 1 bin 823 TL para cezası yazıldı. Abdullah Ayhan T. adlı sürücüye de drift suçundan 9 bin 125 TL, şoför belgesini yanında bulundurmamak suçundan 427 TL para cezası kesildi. Mert S. adlı sürücüye ise, drift suçundan 9 bin 125 TL para cezası ile cezalandırıldı. 4 sürücüye toplamda 44 bin 870 TL yönetimsel para cezası uygulandı. Fırat N., Abdullah Ayhan T. ve Mert S.’nın ise şoför belgeleri 60 gün süreyle geçici olarak iptal edilirken, 2 enstruman 60 gün zaman ile trafikten menedildi.

Fotoğraf: DHA

Ek olarak sürücüler Harun K. , Fırat N. , Abdullah Ayhan T. ve Mert S. “trafik güvenliğini tehlikeye sokmak maddesinden adli işlemleri yapılmak suretiyle alakalı Polis Merkezi Amirliklerine teslim edildi.   

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın