Ezan birincisi zamanı camide ezan ve sela okudu


Ezan birincisi zamanı camide ezan ve sela okudu
ABONE OL

Suudi Arabistan’daki yarışmada ezan okuma birincisi seçilen imam Muhsin Kara, vazife yerine döndü. Kara, Sivas’taki zamanı Yüce Camii’nde cuma selası ve ezanını okudu.

Sivas’ın Şarkışla ilçesindeki Ravza Camii İmam Hatibi 32 yaşındaki Muhsin Kara, Suudi Arabistan’da ilk defa düzenlenen ve 80 ülkeden 42 bin bireyin katılmış olduğu ezanı güzel okuma yarışmasında birinci oldu.

Kara’nın ezan okumuş olduğu sırada, Arap jüri üyeleri duygu dolu anlamış olur yaşadı. Çok önemli sesiyle gönüllere dokunan Kara’yı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da telefonla arayarak kutladı.

 

 

Vazife meydana getirdiği Sivas Şarkışla’ya dönen Muhsin Kara, bu defa zamanı Yüce Camii’nde cuma selası ve ezanını okudu. Kaya, heyecanını TRT Haber’de paylaştı:

“Dünyada ilk kez bir ezan yarışmasında ve Suud krallığı tarafınca meydana getirilen bir yarışmada ülkemizi temsil ediyor olmak ve bu ülkede de birinci olmak ben fazlaca fazlaca sevinçli etti. İlk yaşandı. İlk kez internasyonal bir yarışmanın birincisi de ikincisi de bir Türk vatandaşı oldu. Bu fazlaca tanım edilemez bir duygu.”

Yarışmada ikinciliği Emirgan Hamid-i Evvelde Camii imam Hatibi Alpcan Çelik kazanmıştır. Çelik de sesiyle dinleyenleri büyüledi. Kara’ya 2 milyon, Çelik’e de 1 milyon riyal  armağan verildi.

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın