FETÖ davasında yargılanan 7 kişiye hapis


FETÖ davasında yargılanan 7 kişiye hapis
ABONE OL

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne ilişik davada yargılanan tutuksuz 14 sanıktan 7’si, 1 sene 13 ay ile 7 sene 15 ay içinde değişen hapis cezasına çarptırıldı.

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye oldukları sebebi öne sürülerek 14 bireyin yargılanmasına devam edildi.

2. Ağır Ceza Mahkemesinde meydana getirilen duruşmaya birtakım tutuksuz sanıklar ile avukatları katıldı.

Esas hakkında mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanıkların teşkilat elebaşının talimatı sonrası Bank Asya hesaplarında sıra dışı artış yaşandığını, örgütsel söyleşi toplantılarına katıldıklarını ve FETÖ iltisakları sebebi öne sürülerek KHK ile kapatılan dernekte üyelik kayıtlarının olduğunu belirterek, “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan cezalandırılmaları yönünde görüş sundu.

Beraatlerini istediler

Savunması alınan sanık Y.S. suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “FETÖ üyesi değilim. Örgütsel bir konumum yoktur. ByLock kullanmadım. Beraatime karar verilmesini istek ediyorum” ifadesini kullandı.

Öteki sanıklar da FETÖ üyesi olmadıklarını savunarak beraatlerini istedi.

Mahkeme heyeti “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan sanıklar F.U. ve S.Y’yi 7 sene 15’er ay, F.B’yi 6 sene 3 ay, N.B, E.A, H.S. ve N.U’yu “örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan 1 sene 13’er ay hapis cezasına çarptırarak mevcut hallerinin devamına karar verdi.

Mahkeme öteki 7 sanığın ise “kanıt yetersizliği” sebebi öne sürülerek beraatine hükmetti.

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın