Hırka-i Şerif 2 sene aradan sonrasında tekrar ziyarete açıldı


Hırka-i Şerif 2 sene aradan sonrasında tekrar ziyarete açıldı

Hazreti Muhammed’in vasiyeti üstüne Veysel Karani’ye bırakılan mühim mukaddes emanetlerden Hırka-i Şerif, COVID-19 tedbirleri kapsamında 2 sene sonrasında tekrar ziyarete açıldı.

Hırka-i Şerif’in ziyarete açılışı dolayısıyla Hırka-i Şerif Camisi’nin bahçesinde düzenlenen törene İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Kültür ve Gezim Müdürü Coşkun Yılmaz, Fatih Kaymakamı Kaan Peker ve protokol üyeleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlamış olan açılışta duaların edilmesinin peşinden protokol üyeleri, Hırka-i Şerif’i ziyaret etti.

Uzun bir aradan sonrasında ziyarete oluşturulan Hırka-i Şerif’i görmek isteyen vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu. Ziyaret esnasında birtakım vatandaşların romantik anlamış olur yaşamış olduğu görüldü.

Hırka-i Şerif 2 yıl aradan sonra yeniden ziyarete açıldı

Hırka-i Şerif’i ziyaret için Van’dan geldiğini söyleyen Kıbrıs gazisi Sabri Bayar, “Geçen hafta geldiğimde kapalıydı, geri gittim. Sonrasında televizyonda açılacağını duydum, sabah da buraya geldim. Ağladım. İnsan görür görmez dayanamıyor.” dedi.

Bilge Tokgöz ise oldukca sevinçli bulunduğunu belirterek, “Özlemiştik aslına bakarsan. Içsel havasını tattık. Duygulandım. Oldukça güzeldi. İçerisi oldukca kalabalık. Hepimiz özlemiş, hasretle bekliyorlar. Kavuştuk, Tanrı’a şükür.” diye konuştu.

Hırka-i Şerif, 29 Nisan’a kadar hafta içi 10.00-18.00, hafta sonu ise saat 09.00-18.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın