Husumetlisini yaralayan avukatın 15 yıla kadar hapsi istendi


Husumetlisini yaralayan avukatın 15 yıla kadar hapsi istendi
ABONE OL

Kocaeli’nin Derince ilçesinde, husumetlisi Enes Hücum’ı tabancayla yaralayan ve silahın kabzasıyla vuran avukat Deniz Kal’ın 15 yıla kadar hapsi istendi.

Vaka, geçen sene 5 Aralık’ta, Derince ilçesi Yenikent Mahallesi Begüm Sokak’ta meydana geldi.

Ailesini ziyarete giden avukat Deniz Kal, sokakta husumetli olduğu komşusunun kardeşi Enes Hücum ile karşılaştı. İkili içinde çıkan münakaşa, kavgaya dönüştü. Deniz Kal, belinden çıkardığı ruhsatsız tabancayla Enes Hücum’a ateş etti. Kal ek olarak silahın kabzasıyla Hücum’ın başına vurdu.

İhbarla gelen esenlik ekipleri, Hücum’ı Derince Tahsil ve Inceleme Hastanesi’ne kaldırdı.

Gözaltına alınan Kal ise çıkarıldığı mahkeme tarafınca tutuklandı. Enes Hücum da tedavisinin peşinden taburcu edildi.

“Öl, geber” diyerek küfretmiş

Vaka ile alakalı hazırlanan iddianame, Kocaeli 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

İddianamede; iki taraf içinde yaşanmış olan münakaşa esnasında Deniz Kal’ın, belindeki ruhsatsız silahı çıkararak 2 el yere doğru ateş etmiş olduğu ondan sonra kaçmaya başlamış olan Enes Hücum’a doğru hedef gözetip, 2 el daha ateş etmiş olduğu açıklandı.

Kolundan vurulan Hücum, yere düştükten sonrasında yanına giden Kal’ın ‘Öl, geber’ diyerek küfürler eşliğinde Hücum’ın başına tabanca kabzasıyla vurmuş olduğu bilgisi de iddianamede yer aldı.

Şahit beyanları çelişti

Vakası görenlerin beyanlarını da inceleyen savcı, bir tanığın, Enes Hücum’ın elinde bıçak gördüğünü dediğini; ötekinin ise görmediğini belirterek çelişkiye vurgu yapmış oldu.

Savcı, mermilerin bitmesine karşın Deniz Kal’ın, Enes Hücum’ın yaşamsal bölgesi olan başına silahın kabzası ile vurduğunu hatırlatarak ‘kasten öldürmeye girişim’ suçundan ceza istedi. Savcı, Deniz Kal’ın 9 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasını istek etti.

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın