İstanbul merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 23 gözaltı


İstanbul merkezli 16 ilde FETÖ operasyonu: 23 gözaltı
ABONE OL

FETÖ’ye yönelik ankesör soruşturması kapsamında, aralarında halen görevde olan askerlerin de olduğu 53 şüpheli hakkındaki gözaltı sonucu verildi. İstanbul başta olmak suretiyle 16 ilde düzenlenen operasyonda 23 şüpheli yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Tahkikat Bürosu tarafınca Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik ankesör soruşturması devam ediyor.

Tahkikat kapsamında, örgütsel komünikasyon modeli olan ankesör/büfe benzer biçimde durağan(durgun) hatlardan ardışık olarak aranan ve ek olarak aynı ankesörlü kart ile arandığı tespit edilen ve örgütsel mensubiyetlerine dair itirafçı beyanı benzer biçimde deliller bulunan şüpheliler tespit edildi.

16 ilde operasyon düzenlendi

Jandarma Genel Komutanlığı çalışanı 4 kapatılan askeri okul talebesi, Hava Kuvvetleri Komutanlığı çalışanı ihraç edilen 1 astsubay , 3 kapatılan askeri okul talebesi, Kara Kuvvetleri Komutanlığı çalışanı ve görevde olan 3 astsubay, 19 kapatılan askeri okul talebesi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı çalışanı 20 kapatılan askeri okul Talebesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi 1 kapatılan askeri okul talebesi ve 2 sivil kişi olmak suretiyle toplam 53 şüpheli hakkındaki gözaltı sonucu verildi.

İstanbul merkezli 16 değişik ilde 53 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 23 şüpheli yakalandı.

Öteki şüphelilerin yakalanması için emekler devam ediyor.  

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın