Meydana getirdiği burun ameliyatı beğenilmeyen profesör şiddete maruz kaldı


Meydana getirdiği burun ameliyatı beğenilmeyen profesör şiddete maruz kaldı
ABONE OL

Ankara’da Prof. Dr. Aydın Acar, trafikte aracının önüne kesen 2 fert tarafınca öldüresiye dövüldü. Acar’ın, 3 sene ilkin meydana getirdiği burun ameliyatını küçümsenilen hastası Zehra Ç.’nin azmettirdiği iddia edilen 2 şüpheli yakalandı.

Vaka, 1 Mart’ta Keçiören ilçesinde meydana geldi. Keçiören Tahsil ve Inceleme Hastanesi Kulak Burun Boğaz Rahatsızlıkları Kliniği’nde sorumlu Prof. Dr. Aydın Acar, mesai bitiminde arabası ile evine gitmek için yola çıktı.

Prof. Dr. Aydın Acar’ın kullandığı otomobilin önü, Çiçekli Mahallesi Gün Sazak Caddesi’nde, araçla kesildi. Araçtan inen 2 fert, camı indirerek, ne işe yaradığını soran Acar’a hücum etti.

Acar’ı öldüresiye dövüp, hakaret ve tehdit eden 2 fert, çevredekilerin desteğe gelmesi üstüne araca binerek uzaklaştı. Almış olduğu darbeler kararı baygınlık geçiren Prof. Dr. Acar, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

Şüpheliler hakkındaki şikayetçi olan Acar’a Adli Tıp Kurumu’ndan verilen raporda; yaşamsal vehamet geçirecek halde yaralandığı, bedeninde oluşan kemik kırıklarının yaşamsal fonksiyonlarını ağır derecede etkilediği açıklandı.

2 fert tutuklandı

Savcılık emriyle tahkikat başlatan polis, emniyet kamera görüntülerini izleyerek, saldırganlar Sezgin A. ile Uğur G.’yi yakın zamanda elde etti.

Gözaltına alınan şüpheliler, savcılık ifadelerinde, müşteki Aydın Acar’ın trafikte arabasıyla kendilerini sıkıştırıp, aracın tamponuna çarptığını, bundan dolayı aralarında münakaşa çıktığını, olayın bundan dolayı meydana geldiğini ileri sürdü.

2 şüpheli, sevk edildikleri nöbetçi hakimlik tarafınca tutuklandı.

Tahkikat kapsamında anlatım veren Prof. Dr. Acar ise iddia edilmiş olduğu şeklinde trafikte kimselerle tartışmadığını, 3 sene ilkin burun ameliyatını meydana getirdiği hastası Zehra Ç.’nin, ameliyattan memnun olmadığı için kendisini uzun süreden beri toplumsal medyadan tehdit ettiğini, darp vakasının da onun azmettirmesi kararı meydana geldiğini düşündüğünü söylemiş oldu.

Savcılık emriyle polis merkezinde ifadesi alınan Zehra Ç. ise vakadan bilgisi olmadığını belirterek, suçlamayı kabul etmedi. Zehra Ç., ifadesinin arkasından özgür bırakıldı.

Kamera imaj yalan olduğunu beyan etti

Savcılık soruşturması sonucunda 3 fert hakkındaki iddianame düzenledi. İddianamede vaka yeri kamera kayıtlarının incelemesi sonrası şüphelilerin dediği şeklinde Acar’ın, kullandığı arabayla başka bir aracı sıkıştırmadığı, tam bilakis şüphelilere ilişik aracın birdenbire Acar’ın aracının önünde durduğu tespitinin yapıldığı açıklandı.

Tekrar şüphelilerin ifadelerinde Acar’ın arabasıyla kullandıkları aracın tamponuna çarptığını söyledikleri; sadece görüntülerin bunu yalanladığı, tamponunda herhangi bir vuruk izine de rastlanılmadığı aktarıldı.

Şüpheli Zehra Ç.’nin, toplumsal medya hesabında Acar’a yönelik devamlı olarak hakaret ve tehdit içerikli bildiri gönderdiğinin anlaşıldığı, Acar’ın şikayeti üstüne Zehra Ç.’nin, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçundan yargılandığı Ankara 65’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ceza almış olduğu da açıklandı.

28 sene hapis talebi

İddianamede, “Her ne kadar Zehra Ç. suçlamaları kabul etmese de şüpheliler Sezgin A. ve Uğur G., müşteki ile aralarında hiç bir münakaşa ve husumet olmaksızın müştekiye hücum etmiş olmaları göz önünde alındığında şüpheli Zehra Ç.’nin, olayın azmettiricisi olduğu ve haklarında amme davası açılması için kafi delilin bulunmuş olduğu anlaşılmıştır” denildi.

Zehra Ç.’nin azmettirmek üzere olmak suretiyle 3 şüpheli hakkındaki ‘kasten yaralama’, ‘mala zarar verme’, ‘hakaret’, ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ suçlarından 7 sene 8 aydan 28’şer yıla kadar hapis cezası istek edildi. İddianame, Ankara 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.  

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın