Mucizenin adresi Erzurum: Altıncı kattan düşen evladı komşusu elde etti


Mucizenin adresi Erzurum: Altıncı kattan düşen evladı komşusu elde etti
ABONE OL

Erzurum’da bir apartmanın altıncı katındaki balkondan düşen 5 yaşındaki Azra, o sırada vaka yerinde bulunan Ahmet Ceylan’ın evladı yakalamaya çalışmasıyla kurtuldu.

Erzurum’un Yakutiye kazasının Şükrü Paşa semtindeki 6 kattan oluşan bir apartmanın teras katında oturan Figen- Recep Alpsoy’un kızları Azra, annesinin kardeşini uyuttuğu sırada terasta bisiklet sürmeye başladı. Bir müddet sonra terastan aşağı bakan minik Azra, dengesini yitirdi, düşerken duvardan tutundu.

Vakası bulan karşı apartmandaki bir karı çığlıklar atarak sokaktan geçenlerin çocuğa yardım etmesini istedi. Bu sırada arabası ile iş yerine gelen evli ve 3 çocuk babası Ahmet Ceylan, çocuğun düşebileceği yere doğru koşup ellerini açarak beklemeye başladı. Azra, bir müddet sonra gücü tükenince ellerini bırakmak mecburiyetinde bırakıldı. Azra Alpsoy, Ahmet Ceylan’ın kollarının arasından geçti. Ceylan, minik Azra’nın hızını yavaşlatmak için bacağını uzattı. Azra Alpsoy, Ceylan’ın bacağına çarpıp düştü.

İhbar üstüne vaka yerine sıhhat ekipleri sevk edildi. Azra Alpsoy, çağırılan ambulansla Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Inceleme Hastanesi’ne kaldırıldı. Belinde ve ayağında kırık, başlangıcında ise ödem oluşan Azra Alpsoy, Çocuk Yoğun Bakım Servisi’nde tedaviye alındı.

Mucizenin adresi Erzurum: Altıncı kattan düşen çocuğu komşusu yakaladı

“Çocuk terastan sarkıyordu”

Bigün sonrasında ayağındaki sertliği ağrılar sebebiyle hastaneye giden eden Ahmet Ceylan’ın sağ ayağındaki çapraz bağlarda kopma olduğu belirlendi ve atel atılarak taburcu edildi. Ceylan, “İftara bir saat kala çalıştığım şirkete gelmiştim. Arabamı park ettiğim sırada çığlıklar, bağırtılar vardı. Kafamı uzatıp baktığımda hepimiz apartmanın üst katına doğru bakıyordu. Çocuk elleriyle tudunduğu terastan sarkıyordu. Yorulunca bir elini bıraktı, o sırada düşeceği yere koşarak gittim. Düşerken ellerimi açtım. Oldukça ağır ve bir bomba şeklinde geldiği için ellerimin arasından geçti. Bacağımı uzattım ve kafası bacağıma vücudu yere çarptı. Orada müdahale ettik ve dilini çıkardık. Yan çevirip soluk almasını sağladık. Daha sonra ambulansı aradık, gelip götürdü. Dizime çarptığı için benim de çapraz bağlarım kopmuş. Evladı düşerken tutmak için kucağımla birlikte dizimi de karşı verdim ki daha çok qüç alabileyim sadece kafasını kurtarabildik. Vücut tarafı yere düştü. Yer asfalttı, hızını kestim, kafasını yere vurmamasını sağladım” diye konuştu.

Azra’dan iyi haber planlanıyor

Yoğun bakım servisi önünde torunundan gelecek iyi bir haber bekleyen Ayser Alpsoy ise “Torunum, balkonda rollendirirken bisiklete binmek istemiş. Balkonda bisikletle bir o başa, bir bu başa gitmiş. O sırada anası de öteki evladı uyutuyormuş. O arada binanın karşısındaki bir birey torunumun görmüş ve bağırmaya başlamış. Aşağıdaki bir birey de torunumu düşerken yakalamaya çalışmış. Düşme esnasında erkek ayağını torunuma karşı tuttuğu için torunum başını insanın ayağına vurmuş. Sonrasında annesine haber verip evladı hastaneye getirmişler. Belinde, 4 ayrı yerinde ve ayağında kırık var, başlangıcında ödem toplamış. Doktorlar ‘3 gün uyutacağız’ dediler. Dualarınızı bekliyoruz yavruma. Yavruma yakarış edin abileri, amcaları, Oldukça tatlı öyleki güzel bir çocuk ki görseniz.” dedi. 

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın