Payitaht Abdülhamid Dizisi Hakkında


Payitaht Abdülhamid Dizisi Hakkında

Payitaht abdülhamid dizisi hakkında bilgi vermeye ve diziyi ayrıntılı şekilde sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

TRT 1 ekranlarında izlenen ve bir anda ön plana çıkan dizi, 33 yıllık padişahlık döneminde en zor dönemde olmasına rağmen yüzünün akıyla bu dönemi geçiren Padişah Abdülhamit’in son 13 yıllık dönemini anlatmaktadır. Es Yapım aracılığıyla sunulan dizi, dev kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Yönetmen koltuğunda daha önce Kurtlar Vadisi ve Elveda Rumeli gibi dev dizilerden tanınan Serdar Akar var. Dizi çekimleri Kocaeli’de gerçekleştiriliyor. Seka Film Platosunda gerçekleştirilen dizinin tüm ayrıntıları da başarıyla düşünülerek sizlere sunulmuş bulunuyor.

Dizinin başrolünde yer alan Bülent İnal ise, Türkiye’nin en başarılı ve en sevilen aktörlerinden olmasıyla ön plana çıkıyor. Daha önce ‘’Ihlamurlar Altında’’ dizisiyle parlayan ve ‘’Babam ve Ailesi’’, ‘’Bir Çocuk Sevdim’’ gibi projelerde devleşen İnal, bu dizide de tüm yeteneklerini gözler önüne seriyor.

Senaryosunu kaleme alan Osman Bodur aynı zamanda da  proje tasarımı görevini üstlenmiş bulunuyor. Genel anlamda hikayesiyle ön plana çıkan dizide, Payitaht Abdülhamid dizisi hakkında bilgi denildiğinde son Sultan Abdülhamit’in son 13 yılını anlattığını söyleyebiliriz. Avrupa’ya karşı dimdik duran, çağdaşlığı ayaklara düşürmeyen bir padişahın yazmış olduğu tarihi bir kez daha gözler önüne seren dizi her kitle tarafından izlenmesi gereken ve beğeni toplayan bir dizi olmayı başardı. Padişahlığın 20. Yılından itibaren döneme damga vuran her şey bu dizi ile ekrana taşınıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Payitaht Abdülhamid Dizisi Hakkında (1 Yorum)

  1. Gerçekten dizi hakkında az ve öz bilgi verilmesine rağmen, teknik ve doyurucu bilgi yönü ağır basmaktadır. Paylaşım için çok teşekkürler.