Trabzon’a ‘şampiyonluk’ akını


Trabzon’a ‘şampiyonluk’ akını

Süper Lig lideri Trabzonspor’un, şampiyonluğunu duyuru edeceği Fraport TAV Antalyaspor maçına tanıklık etmek isteyen bordo mavili taraftarlar, dünyanın dört bir yanında ve Türkiye’nin birçok ilinden şehre akın ediyor.

Süper Lig’de Trabzonspor’un cumartesi günü Fraport TAV Antalyaspor karşısında 1 puan alması halinde şampiyonluğunu duyuru edeceği maç öncesi kentte büyük coşku yaşanıyor.

Dünyanın dört bir yanı ile Türkiye’nin birçok ilinden bordo mavili taraftarlar, takımlarının şampiyonluk maçı ve kutlamalar için şehre gelmeye başladı.

Trabzon'a 'şampiyonluk' akını

Bordo mavili bayraklarla süslenen kente akın eden taraftarlar için hava yolu şirketleri de günlük yaklaşık 15 sefer sayısını, kapasiteleri artırılan uçaklarla 40’ın üstüne çıkardı.

Trabzon'a 'şampiyonluk' akını

Ek seferlere karşın tayyare bileti bulamayan taraftarlar, Ordu-Giresun, Samsun ve Erzurum’a havalimanlarına inecek uçaklara bilet alıyor, kara yolu ile şehre geliyor.

Trabzon'a 'şampiyonluk' akını

Otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaşmış olduğu, iftarlarda restoranların dolup taştığı, cadde ve sokakların dolduğu Trabzon’da her köşe başlangıcında erken şampiyonluk kutlanıyor.

41 bin 461 kapasiteli stadyumda 500 ile 5 bin TL içinde satışa çıkan 12 bin 824 bilet de tükendi.

Trabzon'a 'şampiyonluk' akını

“Uçaklara ek seferler başlattı, oteller doldu”

Türkiye Yolculuk Acenteleri Donanması (TÜRSAB) Idare Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz, kentte beklenenin ötesinde hareketlilik olduğuna vurgu yapmış oldu.

“Trabzon karnavala hazırlanıyor. Trabzon’a büyük bir akın var. Yurt içerisinden, yurt dışından birçok insan Trabzon’a geliyor. Şu an bile rezervasyonlar dolmuş vaziyette. Maçın oynanacağı cumartesi günü artık otellerin tam kapasite hizmet vermesini bekliyoruz. Önümüzde bayram var, gezim zamanındayız esasen otellerde hareketlilik laf mevzusuydu fakat şampiyonluğun duyuru edileceğinin düşünüldüğü maç için senelerdir bekleyen taraftarlar kente geliyorlar. Uçaklar ek seferler başlattılar. Birtakım vatandaşlar bilet bulamayınca etraf illerdeki havalimanlarına bilet bakmaya başladılar. Etraf illerdeki havalimanlarında da bir hareketlilik mevzubahis. Bir tek hava yolu ile değil kara yolu ile de büyük bir kalabalık geliyor.”

Trabzon'a 'şampiyonluk' akını

Kaynak : TRT Haber

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2022

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın